Chorwacja, 15 – 20 maja 2017 r.

Szanowne Koleżanki i Koledzy !

Kontynuując prowadzenia szkoleń wyjazdowych Zarząd Stowarzyszenia chciałby poinformować, iż zaplanowaliśmy kolejne szkolenie w dniach 15 – 20 maja 2017 r. połączone z wyjazdem turystycznym do Chorwacji. Szczegóły oferty przedstawiamy w załączeniu. Tematyka szkolenia zostanie podana w późniejszym terminie. Szkolenie obejmuje 12 godzin edukacyjnych.
Jednocześnie prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa w terminie do 03.03.2017r. telefonicznie (618351653, 696484884), faxem, lub drogą mailową do biura stowarzyszenia.
Potwierdzeniem zgłoszenia będzie dokonanie w tym terminie wpłaty zaliczki w wysokości 500,00 zł na konto Stowarzyszenia nr 62 1020 4027 0000 1602 0488 3940.
Ilość miejsc jest ograniczona (42), tak więc ważna jest kolejność zgłoszeń wraz z dokonaną wpłatą. Po tym terminie oferta zostanie rozesłana do innych Stowarzyszeń zrzeszonych w PFSZN.

BRIJUNI · ROVINJ · POREČ · OPATIJA · RIJEKA

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników i wyjazd z Poznania o godzinie 18.00. Nocny przejazd do Lublany.

DZIEŃ 2
Przyjazd do stolicy Słowenii, położonej nad rzeką Lublanica. Spacer po mieście, otoczonym secesyjnymi budynkami poprzez Most Potrójny udamy się na Stare Miasto. Będziemy podziwiać piękny ratusz z końca XV w. z wieżą zegarową z 1718 r. oraz interesujące fontanny. Zobaczymy także romańską katedrę św. Mikołaja z XVIII w., Bibliotekę Narodową i Galerię Narodową, secesyjny Dom Towarowy, mosty : Szewski i Smoczy. Udamy się na Wzgórze Zamkowe: wieża zamkowa, kaplica, wały. Odpoczynek w Parku Tivoli. Zobaczymy tutaj: stawy, zabytkowe budowle, pomniki i fontanny. Przejazdy komunikacją miejską. Możliwość wizyty w ogrodzie botanicznym. Przejazd do Chorwacji na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Puli, gdzie znajduje się świetnie zachowany rzymski amfiteatr oraz inne budowle takie jak Łuk Triumfalny Sergiusza, Brama Herkulesa oraz Forum i ratusz miejski z XIII w. Następnie weźmiemy udział w wycieczce statkiem do Parku Narodowego Brijuni. Ten obejmujący 14 wysp archipelag znany jest z łagodnego klimatu i bujnej roślinności; rośnie tu 680 gatunków różnorodnych roślin. Na największej z wysp Veliki Brijun znajduje się rzymski zamek, starożytne świątynie Venus i Neptuna, wczesnochrześcijańskie kościoły a także park safari. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, po którym udamy się na wycieczkę do Rovinja, gdzie zobaczymy wyjątkowej urody Stare Miasto. Udamy się do kościoła św. Eufemii i podziwiać będziemy wspaniałe widoki. Potem przejedziemy do Poreču. Spacerując przez miasto, wejdziemy do bazyliki Eufrazjusza – arcydzieła sztuki bizantyjskiej z przepięknymi mozaikami wpisane na Listę UNESCO. Zobaczymy także piękną panoramę Zatoki Limskiej. Wokół wcinającego się na długości ponad 9 km przypominającego fiord kanału utworzono rezerwat przyrody słynący z malowniczego kanionu, licznych jaskiń, a także znanych hodowli małży i ostryg. Powrót na obiadokolację z muzyką regionalną , zimnymi przystawkami, lampką wina. Nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Opatiji – centrum turystycznego na chorwackim wybrzeżu Adriatyku. Spacer po wytwornym miasteczku słynącym z koncertów i festiwali folklorystycznych. Przespacerujemy się aleją Lungomare, jednym z najpiękniejszych deptaków nad Adriatykiem; przepiękny park z egzotycznymi roślinami przy Willi Angiollina. Podziwiać będziemy górujący nad miastem kościół św. Jakuba wybudowany na fundamentach dawnego klasztoru Benedyktynów. Odkryjemy także miejsca związane z wielkimi Polakami, którzy niegdyś tam przebywali. Następnie udamy się do Rijeki – stolicy regionu Kvarner z największym portem w Chorwacji. W mieście znajduje się wiele wspaniałych zabytkowych budynków, pochodzących praktycznie ze wszystkich epok historycznych. Przespacerujemy się także po słynnym deptaku zwanym Corzo. Odwiedzimy także górujący nad miastem średniowieczny zamek Frankopanów na wzgórzu Trsat z przepiękną panoramą Zatoki Kwarnerskiej oraz położone nieopodal sanktuarium z cudownym obrazem Matki Bożej, związanym z legendą o świętym domku z Loreto. Obiad pożegnalny. Wyjazd w drogę powrotną.

DZIEŃ 6
Kontynuacja podróży powrotnej. Przyjazd do miejsca zbiórki. Zakończenie wycieczki.

TERMIN: 15.05 – 20.05.2017

CENA:
1400 zł – dla członków WSZN
1500 zł – dla osób z poza Stowarzyszenia

ZAPEWNIAMY:
• komfortowy przejazd na całej trasie
• 3 noclegi w hotelu **/*** , pokoje 2 os. z łazienkami,
• 3 śniadania, 4 obiadokolacje (w tym jedna z muzyką regionalną, zimnymi przystawkami, lampką wina), 1 obiad
• opiekę i informację turystyczną pilota,
• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 € do 5 000 zł w RP.

UWAGI:
• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.
• niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty
• na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe należy przeznaczyć ok. 80 €
do ceny należy doliczyć obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/os

Z koleżeńskim pozdrowieniem

Zbigniew Pogorzelski –prezes Zarząd WSZN

Wycieczka do Chorwacji